Informacje o firmie:
 

    Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych i Budowlanych MIPA Leon Stankiewicz jest firmą prywatną utworzoną w 1980 roku. Rozpoczynaliśmy od świadczenia usług w zakresie robót elektrycznych. Potrzeby rynku, rozwój przedsiębiorstwa i ambicje coraz lepszej kadry pracowniczej sprawiły, że MIPA systematycznie poszerzała zakres swojej działalności, zdobywając miano firmy fachowej i solidnej.

    Lata 90 -te to dynamiczny rozwój firmy. Wiodącym kierunkiem usług są roboty elektryczne. Poza zdobywaniem wciąż nowych rynków krajowych, przedsiębiorstwo realizuje prestiżowe kontrakty na terenie byłego ZSRR z firmami polskimi: Budimex SA, Unibud oraz z niemieckimi: ARGE DSW Potsdam, ARGE Benoba Berlin, Markische Ban Union Potsdam, turecką - ENKA i amerykańską ABB SUSA oraz szeroko współpracuje z firmami miejscowymi.

    W 1993 r. firma zainwestowała w jednohektarową działkę z istniejącymi obiektami produkcyjno-handlowymi przy ul. Ciołkowskiego 24. Po przeprowadzeniu remontu obiektów już w 1994 r. uruchomiono Wydział Produkcji Pomocniczej.

    W latach 1995 - 1996 udział usług eksportowych wyniósł powyżej 50% całości usług. Realizacja usług eksportowych wymusiła jakość, a także stosowanie nowych technologii i wdrożenie nowocześniejszego sposobu zarządzania.

    W latach 1998-1999 Przedsiębiorstwo bierze udział w realizacji wielu prestiżowych zamówień jak: przejście graniczne Gołdap-Gusiew do Kaliningradu (Rosja), budowa Tłoczni Gazu w Kondratkach i Włocławku na gazociągu tranzytowym Yamal, modernizacja i rozbudowa obiektów Mennicy Państwowej, budowa Ambasady Japonii w Warszawie.

     Bardzo dobra jakość świadczonych usług oraz terminowość wykonywanych robót zaowocowały w postaci ścisłej współpracy z inwestorami z Japonii. Od 2000 roku Przedsiębiorstwo MIPA zrealizowało prestiżowe inwestycje przemysłowe: Fabryka Skrzyń Biegów Zobacz zdjęcie TOYOTA w Wałbrzychu, Fabryka Aluminium Polst w Wałbrzychu, Centrum Logistyczne TOYOTA TSUSHO Europe S.A. w Wałbrzychu, Fabryka NGK Ceramics w Gliwicach oraz Fabryka tworzyw sztucznych TBMECA w Legnicy.

     
Inna prestiżowa inwestycja w roku 2000 to budowa przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej.

     
W 2003 roku zrealizowaliśmy również kontrakt finansowany ze środków Phare na modernizację układów zasilania z dostawą zespołów prądotwórczych i UPS dla 70 obiektów Zobacz zdjęcie Straży Granicznej w Polsce.

   
Poczynając od roku 2002 firma zaczyna realizować zadania kompleksowo zwiększając tym samym udział robót ogólnobudowlanych w ogólnej strukturze robót. Przykładem takiej realizacji jest rewaloryzacja obiektów Klasztoru Męskiego Zwiastowania NMP w Supraślu na potrzeby Muzeum Ikon i Klasztoru.

    Działając na rynku od ponad 25 lat i realizując zarówno roboty elektryczne jak i zadania kompleksowe firma MIPA stała się partnerem godnym zaufania przy realizacji zarówno małych jak i dużych inwestycji.

Dowodem świadczenia usług na najwyższym poziomie jakościowym jest certyfikat systemu zarządzania jakością Zobacz zdjęcie ISO 9001-2000., który firma MIPA uzyskała w roku 2001 w zakresie projektowania i wykonawstwa robót. W 2004 roku zostaliśmy również uhonorowani tytułem Zobacz zdjęcie Laureata Certyfikatu Najlepszej Jakości 2004.

W bieżącym 2006 roku uzyskaliśmy certyfikat Systemu Jakości zgodnego z Zobacz zdjęcie AQAP 2110:2003 w zakresie projektowania i wykonawstwa robót. Wdrożenie oraz certyfikacja Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z AQAP 2110 było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Phare 2002 zgodnie z umową nr 2002/000/580/06.02.01-02-20-0081.

   Nie jesteśmy firmą największą, ale solidną, otwartą na wykonanie również trudnych zadań. Poziom zatrudnienia to ca: 100 osób.

   Wysoka jakość wyrobów produkcji pomocniczej została potwierdzona wieloma wyróżnieniami i nagrodami:

• Podziękowanie TOYOTA Motor Manufactoring Poland Sp. z o.o. za udział w budowie Fabryki TOYOTA w Wałbrzychu, Zobacz zdjęcie

Złota kielnia w kategorii "Najlepszy wyrób regionalny" podczas IX Targów Forum Budownictwa Politechniki Białostockiej za kontenery segmentowe Zobacz zdjęcie

Złota kielnia w kategorii "Nagroda Organizatorów" podczas VIII Targów Forum Budownictwa Politechniki Białostockiej za długoletnią pomoc i współpracę z Forum Budownictwa Zobacz zdjęcie

Wyróżnienie Stowarzyszenia Elektryków Polskich w kategorii "Najlepszy wyrób elektryczny dla budownictwa'' za zestaw rozdzielnic elektrycznych nn podczas VII Targów Forum Budownictwa Zobacz zdjęcie

Puchar Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w kategorii "Najbezpieczniejszy wyrób dla budownictwa" podczas VII Targów Forum Budownictwa Politechniki Białostockiej, za "System tablic pomiarowo - rozdzielczych do budownictwa wielorodzinnego MIPA - 97" Zobacz zdjęcie

Złota kielnia w kategorii "Najlepszy wyrób regionalny" podczas V Targów Forum Budownictwa Politechniki Białostockiej za rozdzielnice nn Zobacz zdjęcie

III Wyróżnienie za "System tablic pomiarowo - rozdzielczych do budownictwa wielorodzinnego MIPA - 97" na II Targach "Elektroinstalacje" w Gdańsku. Zobacz zdjęcieZapraszamy do odwiedzenia naszej firmy.

 

 
Informacje o firmie | Roboty elektryczne silnoprądowe | Roboty elektryczne słaboprądowe
Kompleksowe roboty ogólnobudowlane | Projektowanie | Produkcja pomocnicza
Malowanie proszkowe | Referencje | Kontakt

© 2002 - MIPA & I MEDIA